KEMET C323C273F3G5TA
C323C273F3G5TA
Part No.:
C323C273F3G5TA
Datasheet:
ShinYuaC323C273F3G5TA.pdf
Description:
CAP CER 0.027UF 25V C0G/NP0 RAD
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
0.300 (7.62mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)