KEMET C325C152FAG5TA
C325C152FAG5TA
Part No.:
C325C152FAG5TA
Datasheet:
ShinYuaC325C152FAG5TA.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 250V C0G/NP0 RAD
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
0.300 (7.62mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)