KEMET C326C104G5G5TA7301
C326C104G5G5TA7301
Part No.:
C326C104G5G5TA7301
Datasheet:
ShinYuaC326C104G5G5TA7301.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
0.300 (7.62mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.100 (2.54mm)