KEMET C327C562F3G5TA
C327C562F3G5TA
Part No.:
C327C562F3G5TA
Datasheet:
ShinYuaC327C562F3G5TA.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 25V C0G/NP0 RAD
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
0.320 (8.13mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)