KEMET C328C122FAG5TA
C328C122FAG5TA
Part No.:
C328C122FAG5TA
Datasheet:
ShinYuaC328C122FAG5TA.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 250V C0G/NP0 RAD
Packaging:
Bulk
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size/Dimension:
0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
0.300 (7.62mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)