KEMET C330C240JHG5TA
C330C240JHG5TA
Part No.:
C330C240JHG5TA
Datasheet:
ShinYuaC330C240JHG5TA.pdf
Description:
CAP CER 24PF 3000V C0G/NP0 RAD
Packaging:
Bulk
Series:
GoldMax 300 Comm C0G HV
Capacitance:
24 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
3000V (3kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Size/Dimension:
0.300 L x 0.200 W (7.62mm x 5.08mm)
Height-Seated(Max):
0.420 (10.66mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)