KEMET C330C274K5G5TA
C330C274K5G5TA
Part No.:
C330C274K5G5TA
Datasheet:
ShinYuaC330C274K5G5TA.pdf
Description:
CAP CER RAD 270NF 50V C0G 10%
Packaging:
Bulk
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Capacitance:
0.27 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size/Dimension:
0.280 L x 0.160 W (7.11mm x 4.07mm)
Height-Seated(Max):
0.420 (10.66mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)