KEMET C331C182FAG5TA
C331C182FAG5TA
Part No.:
C331C182FAG5TA
Datasheet:
ShinYuaC331C182FAG5TA.pdf
Description:
CAP CER RAD 1.8NF 250V C0G 1%
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.280 L x 0.160 W (7.11mm x 4.07mm)
Height-Seated(Max):
0.360 (9.14mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.250 (6.35mm)