KEMET C333C472FAG5TA7301
C333C472FAG5TA7301
Part No.:
C333C472FAG5TA7301
Datasheet:
ShinYuaC333C472FAG5TA7301.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 250V C0G/NP0 RAD
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.280 L x 0.160 W (7.11mm x 4.07mm)
Height-Seated(Max):
0.400 (10.16mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)