KEMET C335C153GAG5TA7301
C335C153GAG5TA7301
Part No.:
C335C153GAG5TA7301
Datasheet:
ShinYuaC335C153GAG5TA7301.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 250V C0G/NP0 RAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.280 L x 0.160 W (7.11mm x 4.07mm)
Height-Seated(Max):
0.400 (10.16mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)