KEMET C336C242FAG5TA
C336C242FAG5TA
Part No.:
C336C242FAG5TA
Datasheet:
ShinYuaC336C242FAG5TA.pdf
Description:
CAP CER RAD 2.4NF 250V C0G 1%
Packaging:
Bulk
Capacitance:
2400 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.280 L x 0.160 W (7.11mm x 4.07mm)
Height-Seated(Max):
0.400 (10.16mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)