KEMET C336C823G5G5TA
C336C823G5G5TA
Part No.:
C336C823G5G5TA
Datasheet:
ShinYuaC336C823G5G5TA.pdf
Description:
CAP CER RAD 82NF 50V C0G 2%
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.280 L x 0.160 W (7.11mm x 4.07mm)
Height-Seated(Max):
0.400 (10.16mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)