KEMET C356C224K2G5TA7301
C356C224K2G5TA7301
Part No.:
C356C224K2G5TA7301
Datasheet:
ShinYuaC356C224K2G5TA7301.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 200V C0G/NP0 RAD
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
200V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.330 L x 0.200 W (8.38mm x 5.08mm)
Height-Seated(Max):
0.400 (10.16mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.400 (10.16mm)