KEMET C44UUGT6320M86K
C44UUGT6320M86K
Part No.:
C44UUGT6320M86K
Datasheet:
ShinYuaC44UUGT6320M86K.pdf
Description:
CAP FILM 320UF 10% 1.3KVDC RAD
Series:
C44U-M
Capacitance:
320 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
1300V (1.3kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.7 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
3.346 Dia (85.00mm)
Height-Seated(Max):
7.165 (182.00mm)
Termination:
Threaded, Female
LeadSpacing:
1.260 (32.00mm)