KEMET C4AF3EW5225A3BK
C4AF3EW5225A3BK
Part No.:
C4AF3EW5225A3BK
Datasheet:
ShinYuaC4AF3EW5225A3BK.pdf
Description:
CAP FILM 22.5UF 10% 800VDC RAD
Packaging:
Box
Series:
C4AF
Capacitance:
22.5 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
400V
VoltageRating-DC:
800V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2 mOhms
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
2.264 L x 1.772 W (57.50mm x 45.00mm)
Height-Seated(Max):
2.571 (65.30mm)
LeadSpacing:
2.067 (52.50mm)