KEMET C4AQCBU4330A1WJ
C4AQCBU4330A1WJ
Part No.:
C4AQCBU4330A1WJ
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaC4AQCBU4330A1WJ.pdf
Description:
CAP FILM 3.3UF 5% 650VDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
C4AQ
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
650V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
17 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.240 L x 0.433 W (31.50mm x 11.00mm)
Height-Seated(Max):
0.795 (20.20mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)