KEMET C4AQCEW6130A3BJ
C4AQCEW6130A3BJ
Part No.:
C4AQCEW6130A3BJ
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
ShinYuaC4AQCEW6130A3BJ.pdf
Description:
CAP FILM 130UF 5% 650VDC RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial - 4 Leads
Packaging:
Box
Series:
C4AQ
Capacitance:
130 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
650V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.7 mOhms
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
2.264 L x 1.772 W (57.50mm x 45.00mm)
Height-Seated(Max):
2.571 (65.30mm)
LeadSpacing:
2.067 (52.50mm)