KEMET C4AQLBW6130A3NK
C4AQLBW6130A3NK
Part No.:
C4AQLBW6130A3NK
Datasheet:
ShinYuaC4AQLBW6130A3NK.pdf
Description:
CAP FILM 130UF 10% 500VDC RADIAL
Series:
C4AQ
Capacitance:
130 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
500V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.4 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
2.264 L x 1.378 W (57.50mm x 35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.980 (50.30mm)
LeadSpacing:
2.067 (52.50mm)