KEMET C4AQLEW6210A3BK
C4AQLEW6210A3BK
Part No.:
C4AQLEW6210A3BK
Datasheet:
ShinYuaC4AQLEW6210A3BK.pdf
Description:
CAP FILM 210UF 10% 500VDC RADIAL
Packaging:
Box
Series:
C4AQ
Capacitance:
210 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
500V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.4 mOhms
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
2.264 L x 1.772 W (57.50mm x 45.00mm)
Height-Seated(Max):
2.571 (65.30mm)
LeadSpacing:
2.067 (52.50mm)