KEMET C4AQQLW5100A36J
C4AQQLW5100A36J
Part No.:
C4AQQLW5100A36J
Datasheet:
ShinYuaC4AQQLW5100A36J.pdf
Description:
CAP FILM 10UF 5% 1.1KVDC RADIAL
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
1100V (1.1kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
7.4 mOhms
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.654 L x 1.378 W (42.00mm x 35.00mm)
Height-Seated(Max):
0.953 (24.20mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)