KEMET C4AQSBW5150A3OJ
C4AQSBW5150A3OJ
Part No.:
C4AQSBW5150A3OJ
Datasheet:
ShinYuaC4AQSBW5150A3OJ.pdf
Description:
CAP FILM 15UF 5% 1.5KVDC RADIAL
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
1500V (1.5kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
3.5 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.654 L x 1.378 W (42.00mm x 35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.976 (50.20mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)