KEMET C4AQSBW5170A3MJ
C4AQSBW5170A3MJ
Part No.:
C4AQSBW5170A3MJ
Datasheet:
ShinYuaC4AQSBW5170A3MJ.pdf
Description:
CAP FILM 17UF 5% 1.5KVDC RADIAL
Capacitance:
17 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
1500V (1.5kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5.9 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
2.264 L x 1.181 W (57.50mm x 30.00mm)
Height-Seated(Max):
1.783 (45.30mm)
LeadSpacing:
2.067 (52.50mm)