KEMET C4AQUBW5120A3LJ
C4AQUBW5120A3LJ
Part No.:
C4AQUBW5120A3LJ
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
ShinYuaC4AQUBW5120A3LJ.pdf
Description:
CAP FILM 12UF 5% 1.3KVDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial - 4 Leads
Packaging:
Bulk
Series:
C4AQ
Capacitance:
12 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
1300V (1.3kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5.3 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.654 L x 1.181 W (42.00mm x 30.00mm)
Height-Seated(Max):
1.780 (45.20mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)