KEMET C4AQUBW5250A3NJ
C4AQUBW5250A3NJ
Part No.:
C4AQUBW5250A3NJ
Datasheet:
ShinYuaC4AQUBW5250A3NJ.pdf
Description:
CAP FILM 25UF 5% 1.3KVDC RADIAL
Capacitance:
25 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
1300V (1.3kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5.2 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
2.264 L x 1.378 W (57.50mm x 35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.980 (50.30mm)
LeadSpacing:
2.067 (52.50mm)