KEMET C4AQULW5100A38J
C4AQULW5100A38J
Part No.:
C4AQULW5100A38J
Datasheet:
ShinYuaC4AQULW5100A38J.pdf
Description:
CAP FILM 10UF 5% 1.3KVDC RADIAL
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
1300V (1.3kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
6.3 mOhms
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.654 L x 1.693 W (42.00mm x 43.00mm)
Height-Seated(Max):
0.992 (25.20mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)