Visual Communications Company - VCC C91-BG15H-CGO
C91-BG15H-CGO
Part No.:
C91-BG15H-CGO
Manufacturer:
Visual Communications Company - VCC
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
ShinYuaC91-BG15H-CGO.pdf
Description:
LED LAMP 1-23-17 GREEN
Packaging:
Bulk
Series:
90
ProductStatus:
Active
Type:
LED
LampColor:
Green
LensColor:
Green
LensTransparency:
Clear
Ratings:
Vf (Typ), If (Max)
Voltage:
15V
Current:
24mA
PanelCutoutShape:
Round
PanelCutoutDimensions:
0.29 (7.37mm)
LensSize:
7.10mm Dia