CTS-Frequency Controls CA20C1603INT
CA20C1603INT
Part No.:
CA20C1603INT
Datasheet:
ShinYuaCA20C1603INT.pdf
Description:
XTAL OSC XO 16.0MHZ 2.5V SMD
Frequency:
16 MHz
Voltage-Supply:
2.5V
FrequencyStability:
±50ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
15mA
Size/Dimension:
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)