CTS-Frequency Controls CA25C0803ILT
CA25C0803ILT
Part No.:
CA25C0803ILT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaCA25C0803ILT.pdf
Description:
XTAL OSC XO 8.0MHZ 3.3V SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CA25
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
8 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS, TTL
Voltage-Supply:
3.3V
FrequencyStability:
±50ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
20mA
Ratings:
AEC-Q200
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)