Carlo Gavazzi Inc. CA30CAN25PCDU
CA30CAN25PCDU
Part No.:
CA30CAN25PCDU
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
CA30CAN25PCDU.pdf
Description:
SENSOR PROX CAPACITIVE 25MM CYL
Packaging:
Box
Series:
CA
ProductStatus:
Active
SensorType:
Capacitive
SensingDistance:
0.984 (25mm)
OutputType:
PNP-NC, 4-Wire
ResponseFrequency:
50Hz
Shielding:
Unshielded
Material-Body:
Plastic
Voltage-Supply:
10V ~ 40V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C