ITT Cannon, LLC CA3100E28-22PBF80
CA3100E28-22PBF80
Part No.:
CA3100E28-22PBF80
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
Category:
Circular Connectors
Package:
Datasheet:
ShinYuaCA3100E28-22PBF80.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 6POS SILVER CRIMP
Packaging:
Bulk
Series:
MIL-DTL-5015, CA-B
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle, Male Pins
Number of Positions:
6
Shell Size - Insert:
28-22
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Flange
Termination,Fastening:
Crimp
Item22:
Reverse Bayonet Lock
Item23:
N (Normal)
Item24:
Metal
Item25:
Aluminum Alloy
Item26:
Olive Drab Cadmium
Item27:
Silver
Item28:
Olive Drab
Item29:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Item30:
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
22A, 135A
Item34:
50V