ITT Cannon, LLC CA3101F28-22SB
CA3101F28-22SB
Part No.:
CA3101F28-22SB
Datasheet:
ShinYuaCA3101F28-22SB.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 6P SILV SLDR CUP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
6
Shell Size - Insert:
28-22
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:
Termination,Fastening:
Solder Cup
Item27:
Silver
Item33:
22A, 135A
Item34:
50V