ITT Cannon, LLC CA3102E24-28SBF80A176-05
CA3102E24-28SBF80A176-05
Part No.:
CA3102E24-28SBF80A176-05
Datasheet:
CA3102E24-28SBF80A176-05.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 24POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
24
Shell Size - Insert:
24-28
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Flange
Termination,Fastening:
Crimp
Item27:
Gold
Item33:
22A
Item34:
50V