ITT Cannon, LLC CA3106E20-22SBA232
CA3106E20-22SBA232
Part No.:
CA3106E20-22SBA232
Datasheet:
ShinYuaCA3106E20-22SBA232.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 6P SILV SLDR CUP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
6
Shell Size - Insert:
20-22
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:
Termination,Fastening:
Solder Cup
Item26:
Black Zinc Cobalt
Item27:
Silver
Item28:
Black
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
22A, 74A
Item34:
50V