ITT Cannon, LLC CA3106F20-22PYF80
CA3106F20-22PYF80
Part No.:
CA3106F20-22PYF80
Datasheet:
ShinYuaCA3106F20-22PYF80.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 6POS SILVER CRIMP
Series:
MIL-DTL-5015, CA
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
6
Shell Size - Insert:
20-22
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:
Termination,Fastening:
Crimp
Item22:
Threaded
Item23:
Y
Item27:
Silver
Item29:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Item33:
22A, 74A
Item34:
50V