ITT Cannon, LLC CA3108E22-14PBF80A176
CA3108E22-14PBF80A176
Part No.:
CA3108E22-14PBF80A176
Datasheet:
ShinYuaCA3108E22-14PBF80A176.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
19
Shell Size - Insert:
22-14
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Mounting Feature:
Termination,Fastening:
Crimp
Item27:
Gold
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
22A
Item34:
50V