ITT Cannon, LLC CA3108E22-19PF80A176
CA3108E22-19PF80A176
Part No.:
CA3108E22-19PF80A176
Datasheet:
ShinYuaCA3108E22-19PF80A176.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 14POS GOLD CRIMP
Series:
MIL-DTL-5015, CA
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
14
Shell Size - Insert:
22-19
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Mounting Feature:
Termination,Fastening:
Crimp
Item22:
Threaded
Item27:
Gold
Item29:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Item30:
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
22A
Item34:
50V