ITT Cannon, LLC CA3108E24-28SBF80A176
CA3108E24-28SBF80A176
Part No.:
CA3108E24-28SBF80A176
Datasheet:
ShinYuaCA3108E24-28SBF80A176.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 24POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
24
Shell Size - Insert:
24-28
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Mounting Feature:
Termination,Fastening:
Crimp
Item27:
Gold
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
22A
Item34:
50V