ITT Cannon, LLC CA3108F28-22PB15
CA3108F28-22PB15
Part No.:
CA3108F28-22PB15
Datasheet:
ShinYuaCA3108F28-22PB15.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 6POS SILVER CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
6
Shell Size - Insert:
28-22
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Mounting Feature:
Termination,Fastening:
Crimp
Item27:
Silver
Item32:
Shielded
Item33:
22A, 135A
Item34:
50V