CTS-Frequency Controls CA32C4003INT
CA32C4003INT
Part No.:
CA32C4003INT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaCA32C4003INT.pdf
Description:
XTAL OSC XO 40.0000MHZ 2.5V SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CA32
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
40 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS, TTL
Voltage-Supply:
2.5V
FrequencyStability:
±50ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
40mA
Ratings:
AEC-Q200
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)