Carlo Gavazzi Inc. CA32CLN25BP
CA32CLN25BP
Part No.:
CA32CLN25BP
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
CA32CLN25BP.pdf
Description:
SENSOR PROX CAP 25MM IP68 CYLIND
Packaging:
Box
Series:
CA
ProductStatus:
Active
SensorType:
Capacitive
SensingDistance:
0.984 (25mm)
OutputType:
PNP-NC/NO, 3-Wire
ResponseFrequency:
5Hz
Shielding:
Unshielded
Material-Body:
Plastic
Voltage-Supply:
10V ~ 40V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-20°C ~ 85°C