KEMET CAS17C101GAGGC
CAS17C101GAGGC
Part No.:
CAS17C101GAGGC
Datasheet:
CAS17C101GAGGC.pdf
Description:
SFTY 1808 100PF X2 250 C0G 2%
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
250VAC
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X2
Size/Dimension:
0.177 L x 0.080 W (4.50mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)