KEMET CAS17C221GAGFC
CAS17C221GAGFC
Part No.:
CAS17C221GAGFC
Datasheet:
CAS17C221GAGFC.pdf
Description:
SFTY 1808 220PF X1 250 / Y2 250
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
250VAC
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Size/Dimension:
0.177 L x 0.080 W (4.50mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)