KEMET CAS18C102JARFC
CAS18C102JARFC
Part No.:
CAS18C102JARFC
Datasheet:
CAS18C102JARFC.pdf
Description:
SFTY 1812 1NF X1 250 / Y2 250 X7
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
250VAC
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.110 (2.80mm)