KEMET CAS18C222JARGC
CAS18C222JARGC
Part No.:
CAS18C222JARGC
Datasheet:
CAS18C222JARGC.pdf
Description:
SFTY 1812 2.2NF X2 250 X7R 5%
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
250VAC
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X2
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.110 (2.80mm)