KEMET CAS18C330GAGGC
CAS18C330GAGGC
Part No.:
CAS18C330GAGGC
Datasheet:
CAS18C330GAGGC.pdf
Description:
SFTY 1812 33PF X2 250 C0G 2%
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
250VAC
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X2
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.053 (1.35mm)