KEMET CAS18C470FAGFC
CAS18C470FAGFC
Part No.:
CAS18C470FAGFC
Datasheet:
CAS18C470FAGFC.pdf
Description:
SFTY 1812 47PF X1 250 / Y2 250 C
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
250VAC
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.053 (1.35mm)