KEMET CAS18C470GAGGC
CAS18C470GAGGC
Part No.:
CAS18C470GAGGC
Datasheet:
CAS18C470GAGGC.pdf
Description:
SFTY 1812 47PF X2 250 C0G 2%
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
250VAC
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.053 (1.35mm)