KEMET CAS18C821JAGGC
CAS18C821JAGGC
Part No.:
CAS18C821JAGGC
Datasheet:
CAS18C821JAGGC.pdf
Description:
SFTY 1812 820PF X2 250 C0G 5%
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
250VAC
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)