KEMET CAS21C183KARGC
CAS21C183KARGC
Part No.:
CAS21C183KARGC
Datasheet:
CAS21C183KARGC.pdf
Description:
SFTY 2220 18NF X2 250 X7R 10%
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250VAC
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X2
Size/Dimension:
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.110 (2.80mm)