KEMET CAS21C332JARFC
CAS21C332JARFC
Part No.:
CAS21C332JARFC
Datasheet:
CAS21C332JARFC.pdf
Description:
SFTY 2220 3.3NF X1 250 / Y2 250
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
250VAC
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Size/Dimension:
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.110 (2.80mm)